آموزش سئو محتوااستراتژی های سئو

آموزش Performance در سرچ کنسول گوگل

گزارش Performance در سرچ کنسول گوگل

در سرچ کنسول جدید، گوگل طراحی گرافیکی جدید را جهت افزایش راندمان کاربری انجام داده است. در واقع این طراحی جدید و کاربردی شما را قادر می‌سازد که با جزئیات بیشتری سایت خود را تحلیل کنید. یکی از مهم‌ترین تغییرات که سرچ کنسول را کاربردی‌تر کرده است در قسمت performance قابل مشاهده است. شاید تغییرات این قسمت را بتوان به عنوان مهم‌ترین تغییرات گوگل کنسول در نظر گرفت. در ادامه با ما همراه باشید که این بخش را به صورت کامل موردبررسی قرار دهیم.

شاهد چه تغییراتی هستیم؟

گوگل اعلام کرده است به واسطه تغییرات ایجاد شده، کاربران قادر خواهند بود تا داده‌های تازه‌تری را از گوگل دریافت کنند. همچنین در تغییرات اخیر در قسمت performance امکان مشاهده داده‌ها در محدوده تاریخی مشخص قابل استفاده است. در این قسمت شما می‌توانید با فاصله ۶ ساعت داده‌های خود را مشاهده کنید. در سرچ کنسول قدیمی داده‌های ۳ روز قبل قابل مشاهده بودند. این تغییر یکی از مهم‌ترین تغییراتی است.

چگونه به این قسمت دسترسی داشته باشیم؟

وارد سرچ کنسول شوید. روی performance کلیک کنید تا عملکرد خود را ببینید. در قسمت بالای صفحه، سمت راست آخرین زمان به روز‌رسانی این صفحه قابل مشاهده است. تصویر زیر نشان می‌دهد که گوگل سایت زیر را در ۶ ساعت گذشته به روز رسانی کرده است.
چگونه به این قسمت دسترسی داشته باشیم؟

چرا تغییرات سرچ کنسول به موفقیت سایت کمک می‌کند؟

به واسطه تغییرات جدید سئو کنسول، وب مستران قدرت حل مشکلات در زمان کمتر را پیدا می‌کنند. در واقع در گذشته وبسمتران پس از سه روز متوجه ایجاد اشکال در سایت می‌شدند. کاهش این زمان به ۶ ساعت سبب شده است که عملکرد سایت‌ها به صورت قابل توجهی افزایش پیدا کند.

چرا تغییرات سرچ کنسول به موفقیت سایت کمک می‌کند؟

در قسمت date امکان تعیین بازه زمانی بررسی تغییرات سایت وجود دارد. یعنی اگر بخواهید یک‌روز خاص را موردبررسی قرار دهید؛ کافی است از این قسمت استفاده کنید. در نتیجه امکان بررسی داده‌های سایت در روزهای مهم مانند تعطیلات و جشنواره‌ها به سادگی امکان‌پذیر شده‌است. همچنین بررسی داده‌ها در بازه‌های زمانی مشخص در سرچ کنسول امکان این را می‌دهد که متوجه شوید آیا ایراد فنی برطرف شده است یا خیر.

گزارش های API و Discover

این گزارشات هنوز ۳ روز از آمار روز عقب‌تر هستند و از ویژگی جدید سرچ کنسول بهره نبرده‌اند. البته این مسأله ممکن است به زودی تغییر کند اما در حال حاضر شرایط به این گونه است.

امکان Export داده‌ها در سرچ کنسول جدید

شما به واسطه امکان جدیدی که گوگل فراهم کرده است بر اساس زمان مورد انتخابی امکان گزارش‌گیری از داده‌ها را دارید. برای انتخاب این گزینه کافی است روی dates کلیک کنید و زمان مورد نظر را انتخاب کنید که جدول گزارش‌گیری قابل مشاهده باشد.

راهنمای استفاده از performance در سئو کنسول

در قسمت عملکرد شما مولفه‌های زیر را مشاهده می‌کنید که برای آنالیز داده‌های سایت در اختیار وبمستران قرار گرفته است.

  • تعداد کلیک ها
  • Impressions
  • CTR

با انتخاب هرکدام از این موارد در سرچ کنسول، معیار مورد نظر در نمودار قابل مشاهده است. همزمان هر ۳ معیار قابل بررسی است. همچنین امکان بررسی تک به تک وجود دارد. همچنین به واسطه کلیک کردن روی گزینه NEW امکان انتخاب جستجو بر اساس کلمه مورد نظر، برگه، کشور، دستگاه مورداستفاده وجود دارد. در نتیجه به صورت جزئی‌تر بررسی آمار سایت امکان‌پذیر شده است.
راهنمای استفاده از performance در سئو کنسول
این گزینه به شما امکان مقایسه نتایج در بین دو یا چند کشور، زمان، برگه و غیره را می‌دهد. به همین جهت با راهی روشن‌تر قدم‌های خود را بر خواهید داشت.

راهنما نمودار Performance

راهنما نمودار Performance

به واسطه گزینه‌های زیر نمودار مورد نظر قابل نمایش خواهد شد.
[عکس – عدم بازیابی] تعداد روزهای نمایش داده‌شده کمتر از روزهای ممکن است. اما به صورت کلی بر اساس ساختار سرچ کنسول بازه زمانی مشخصی نشان داده می‌شود. توجه داشته باشید که داده‌ها از سرچ کنسول حذف نمی‌شوند اما جهت رفاه حال کاربران کمی خلاصه‌تر نمایش داده می‌شوند.
حتما بخون شروع در سئو و مسیر اولیه

راهنما جدول performance

راهنما جدول performance

Page: برگه‌هایی هستند که به کاربران نمایش داده می‌شوند. در واقع این قسمت شامل لینک‌های سایت شما است.

Country: در این قسمت کشوری که محتوا در آن مشاهده شده است؛ قابل نمایش است

Device: در این قسمت دستگاهی که به واسطه آن ورود به سایت انجام‌شده است قابل مشاهده است

Search appearance: در این قسمت نوع صفحه‌نمایش داده می‌شود.

همانطور که اشاره شد در این بخش از سرچ کنسول داده‌ها پس از ۳ روز به‌روزرسانی می‌شوند. در نتیجه آمار سه روز پیش را مشاهده می‌کنید. اگر می‌خواهید فیلتر جدیدی جهت بررسی‌های جدید داشته باشید کافی است که روی New کلیک کنید. برای تغییر فیلتر ایجاد شده کافی است که روی فیلتر کلیک کرده و مقدار مورد نظر خود را تنظیم کنید.

نتیجه‌گیری

تمام وبمستران حرفه ای از این قسمت در سرچ کنسول روزانه استفاده زیادی می‌کنند. در واقع آمار این بخش است که وبمستران حرفه‌ای را هدایت می‌کند که مسیر درست را انتخاب کنند. اگر می‌خواهید یک وبمستر حرفه‌ای باشید؛ این قسمت یکی از ضروری‌ترین ابزارهای شما است.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن