نماد سایت تجربه حرفه ای سئو و بهینه سازی سایت با دیجیتال باش

ارور Error 404 چیست؟ و چند راهکار برای ارتقاء دادن

مشتاقم در این موارد باهات صحبت کنم:

Error 404 چیست؟

خطای ۴۰۴ یکی از خطا هایی به شمار میره که بسیار رایج هستند. اگه کاربر موضوعی رو سرچ کنه و وارد سایتی بشه، به سرور اون سایت درخواست ارسال میشه تا کاربر بتونه اطلاعات اون سایت رو ببینه؛ اما گاهی اوقات به دلیل مشکلاتی مثل وجود نداشتن صفحه مورد نظر یا مشکلاتی توی کش مرورگر و غیره موتور های جستجوی گوگل متوجه میشن صفحه ای که مورد نیاز کاربر هست وجود نداره و اون صفحه رو از لیست خودشون حذف می کنن.

پاسخ هایی که سرور ها به درخواست های کاربران ارسال می کنن از عدد ۱۰۰ تا ۵۹۹ هست و این کد ها کاربرد های مختلفی رو شرح میدن. خطا های ۴۰۴ فقط به شکل error 404 وجود ندارن بلکه طرح های مختلفی از این خطا وجود داره که برای شما اونها رو شرح میدیم.

۴۰۴ Error
۴۰۴ Not Found
Error 404
he requested URL [URL] was not found on this server
HTTP 404
۴۰۴ Error
Error 404 Not Found
۴۰۴ File or Directory Not Found
HTTP 404 Not Found
۴۰۴ Page Not Found

در سیستم های مدیریت محتوا (cms) مثل وردپرس یا جوملا طرحی به صورت پیش فرض برای صفحاتی که دارای خطا ۴۰۴ هستند وجود دارد اما قاعدتا این طرح ها بسیار ساده هستند و جذابیتی برای کاربران سایت ها ندارن. افرادی که با برنامه نویسی وب اشنایی دارند می تونن صفحات خطای ۴۰۴ با طراحی زیبایی داشته باشن تا مانع از خروج کاربر از سایت بشید.

 چند راهکار برای ارتقاء دادن صفحه خطای ۴۰۴

-از مقاله های محبوب و پربازدید خودتون در صفحه ی خطای ۴۰۴ استفاده کنید.

-سعی کنید طراحی صفحه خطای ۴۰۴ متناسب با دیگر صفحات وبسایتتان باشد تا کاربران احساس نکنند که از سایت شما خارج و به سایت دیگری هدایت شده اند.

-در صفحه خطای ۴۰۴ از لینک دادن به صفحه ی اصلی وبسایت خودتان دریغ نکنید؛ زیرا احتمال اینکه کاربران از صفحه ی خطای ۴۰۴ با استفاده از لینک صفحه ی اصلی وارد دیگر قسمت های سایت شما شوند زیاد است.

URL- های صفحات دارای خطای ۴۰۴ با کد ریدایرکت ۳۰۱ را ویرایش و جایگزاری کنید و در گوگل ثبت کنید.

-ابزار جستجو را در سایتتان قرار بدید تا کاربران از این امکان استفاده کنند و از انها کاربران جلوگیری کنید. فراهم کردن امکان جستجو در سایت یک راه کاربردی برای جلب توجه کاربران در صفحه هایی که دارای خطای ۴۰۴ هستند می باشد.

-در صفحات خطای ۴۰۴ به کاربر با لحنی دوستانه بیان کنید که صفحه ی مورد نظر توی سایتتون وجود نداره.

-توی سایت و مخصوصا توی صفحاتی که دارای خطای ۴۰۴ هستن این امکان رو قرار بدید تا کاربران در صورت دیدن این خطا توی سایت به مدیر سایت گزارش بدن.

 

 

 

 

خروج از نسخه موبایل