نماد سایت تجربه حرفه ای سئو و بهینه سازی سایت با دیجیتال باش

انکرتکست چیست؟ anchor text حرفه ای در سئو

anchor text چیست؟ انکرتکست حرفه ای در سئو

دوتا نکته ی خیلی مهم در مورد لینک سازی داخلی وبسایت توضیح دادم و مثال زدم در موردش، شاید اجرا کردنش زمانبر باشه ولی به جرئت میتونم بگم هر زمانی واسش وقت گذاشتم نتیجه ی عالی ای دیدم ازش، راحت با همین کار ساده میتونی بهبود رتبه داشته باشی و پیشنهاد میکنم این ویدئو رو جدی بگیری.
برای دانلود ویدئو کلیک کنید

 

متن ویدئو anchor text چیست؟ انکرتکست حرفه ای در سئو

با رعایت کردن این دو تا تکنیک ساده که تو این ویدیو یاد می­گیرید راحت روی تمام کلمات کلیدی وبسایت می­تونی بهبود رتبه داشته باشیم همان­طور که یاد گرفتید وقتی یک متن را به یک صفحه لینک می‌دید به این عبارت یا متن اصطلاحاً anchor text می‌گویم یکی از عوامل تاثیرگذار و خیلی مهم تو سئو داخلی این که با چند anchor text این لینک را ایجاد می‌کنیم می­خوام یک موضوع خیلی مهمی بهت بگم تو مرحله اول وقتی می‌خواهیم لینک­سازی انجام بدیم عبارتی که بهش لینک می‌دهیم باید دقیقا همون عبارتی باشه که اون صفحه می­خواد تو نتایج گوگل رتبه بگیم برای مثال اگر می­خوایید روی یک صفحه یک کلمه آموزش اینستاگرام مارکتینگ رتبه داشته باشه تو صفحه که بهش مرتبط هست و قراره که حالا این ارتباطات و لینک داخلی ایجاد کنیم دقیقا با همین عبارت آموزش اینستاگرام مارکتینگ بهش لینک می­دهیم ایین تکنیک فقط برای لینک­هایی که داخل سایت خودمون برای صفحات خودمون داریم انجام می­دیم باید اجرا بشه برای لینک سازی خارجی بعدا توضیح می­دم.

اما موضوع دوم که این هم اهمیت خیلی بالایی داره این که اگر افراد از طریق لینک­های داخلی داخل وب­سایت ما بچرخه و گردش داشته باشند به صورت غیرمستقیم روی سئو سایت ما خیلی تاثیر زیادی داره حالا باید چیکار کنیم زمانی که داریم لینک­های داخلی ایجاد می‌کنیم با جملات ترغیب کننده کنار آن افراد را به اشتیاقی بیاریم که صفحه بررسی کند برای مثال اگر در این صفحه مرتبط با حوزه اینستاگرام مارکتینگ حرف می­زنید می­توانیم این جمله رو بیاریم برای اطلاعات بیشتر می­توانید کتاب رایگان آموزش اینستاگرام مارکتینگ را از صفحه مربوطه دانلود کند و حالا اون آموزش اینستاگرام مارکتینگ لینک می­کنیم با این تکنیک ما افراد و ترغیب می­کنیم که صفحات دیگری را بررسی کند اما اینجا نباید وعده های الکی بدیم یا حالا با هر روشی که شده افراد تو سایتمون بچرخونیم باید واقعاً با ارزش­هایی که تو آن صفحات به دست می‌آورند بهشون لینک بدهیم آن­ها را ترغیب کند مثلاً اگر می‌خواهیم به صفحه سئو داخلی لینک بدیم می­توانیم بگوییم آقا سه تا تکنیک کاملا حرفه‌ای که فقط تو دوره­های آموزشی می‌گفتند توی صفحه داخلی سئو قرار دهند این جوری هم می‌توانند ارزش ایجاد کنید فقط می­خوام بهت بگم باید کاربرها را ترغیب کنید که به صفحه‌ای که می­خواهند وارد شوند ولی آن ترغیب ها نباید الکی باشه و باید واقعاً با ارزش واقعی باشه.

 انکرتکست چیست؟

آگه با anchor text آشنایی ندارید باید بدونید که مطمئناً در سایت‌های مختلف با اون روبرو شدید؛ در واقع، انکر تکست ها لینک‌هایی هستن که شما می تونید روی اون کلیک کنید و به سایت‌های مختلفی برید. البته این انکر تکست ها یک لینک ساده نیستن بلکه یک کلمه کلیدی هستن که روی اونها Internal Link یا External Link انجام شده.

Anchor Text ها در بهینه سازی و سئو سایت خیلی مهمن و فاکتوری برای رتبه بندی سایت‌ها هستن. به صورتی که آگه سایت‌های مختلفی با یک انکر تکست خاص به یکی از مقالات یا صفحات سایت شما لینک بدن، به مرور زمان به اعتبار اون صفحه اضافه میشه و گوگل اون صفحه رو یک صفحه معتبر برای اون کلمه کلیدی یا Anchor Text می شناسه.

انکر تکست ها موجب میشن تا ربات‌های گوگل سریع‌تر موضوع سایت رو متوجه بشن. در گذشته لینک‌های زیادی با عنوان‌های ساده مثل کلیک کنید، ادامه مطلب، این لینک رو باز کنید و… در سایت‌ها وجود داشت که نوعی انکر تکست بودن اما امروزه هیچ اعتباری به این عبارت‌ها داده نمیشه و لینک‌ها رو فقط باید روی کلمه کلیدی‌ها و عبارات مهم و مرتبط سایت ایجاد کرد.

به عبارت خیلی ساده‌تر، انکرتکست ها ارتباط دهنده دو یا چند سایت یا صفحات داخلی سایت به هم از طریق یک کلمه کلیدی یا عبارت خاص هست. البته باید در تعداد استفاده از انکر تکست ها هم دقت کرد؛ استفاده بیش از حد از Anchor Text ممکنه تأثیر برعکس روی سایت بذاره.

 انواع anchor text

انکر تکست عمومی: همان عبارات (اینجا کلیک کنید و…) هستند که در بالا در موردشون صحبت کردیم و نباید بیش از حد ازشون استفاده کرد.
انکر تکست نام تجاری: وقتی نام سایت یا برندتون رو لینک می‌کنید، انکر تکست تجاری انجام دادید که باید در استفاده از این نوع روش هم دقت کافی داشته باشید.
انکر تکست عریان: این نوع انکر تکست ها هیچ کلمه کلیدی رو در متن خودشون ندارن و فقط آدرس اینترنتی سایت رو قرار دادن. (مثل: https://jazbmarketing.com)
انکر تکست کلمه کلیدی + نام تجاری: این نوع anchor textها لینک‌های خوبی هستند که شامل کلمه کلیدی و برند شما میشن.
انکر تکست تصویر: alt tag در تصاویر سایت حکم انکر تکست رو دارند و تأثیر خوبی روی سئو تصاویر سایت می‌ذارن.
انکر تکست هم معنی: استفاده از هم معنی و مترادف‌های کلمه کلیدی سایتتون و لینک دادن اونها به سایت‌های معتبر یا صفحات داخلی سایتتون، روش دیگه ای از ایجاد انکر تکسته که تأثیر مناسبی روی سئو سایت داره.
انکر تکست طولانی: وقتی یه جمله رو کامل لینک می‌کنید یعنی انکر تکست طولانی ایجاد کردید.
انکر تکست جزیی: زمانی که کلمه دیگه ای رو به عنوان جزیی از کلمه کلیدی استفاده می‌کنید؛ مثلاً کلمه کلیدی شما سئو سایته و راهنمای سئو سایت میشه جزیی از کلمه کلیدی.
انکر تکست Exact Match: این انکرتکست مهم‌ترین و بهترین مورد برای رتبه گرفتنه مثلاً کلمه کلیدی مقاله شما سئو سایته و لینک‌هایی رو از صفحات و سایت‌های دیگه با همان عنوان سئو سایت دریافت می کنه.

 اصطلاحات سئو مرتبط با این لغت

external link چیست؟ و انواع لینک خارجی
internal link چیست؟ و روش های لینک داخلی موفق
link building چیست؟مزیت های لینک سازی در سئو
backlink چیست؟ و تاثیر بک لینک در سئو
follow link چیست؟ و روش های دریافت لینک فالو برای سئو
nofollow link چیست؟ و تئوری های لینک نوفالو در سئو
noopener چیست؟ و نحوه غیر فعال کردن آن
noreferrer چیست؟ و زمان های استفاده از آن مرتبط با سئو

 

 

خروج از نسخه موبایل