نماد سایت تجربه حرفه ای سئو و بهینه سازی سایت با دیجیتال باش

ایمپریشن چیست؟ چرا باید Impression رو جدی بگیریم؟

مشتاقم در این موارد باهات صحبت کنم:

ایمپریشن چیست؟

شما صاحب وبسایت هستید و مطمئناً با ابزارهای گوگل باید آشنایی داشته باشید؛ ابزارهای مختلف گوگل یکی از فاکتورهای مهم در بررسی و آنالیز سایت و متعاقباً موفقیت سایته؛ ابزار گوگل وبمستر تولز نرم افزاری کاربردی برای سایت‌هاست و آگه با اون کار کرده باشید؛ حتماً قسمت Impression رو دیدید.

در این بخش با این آپشن آشنا میشیم و می‌بینید که چه ویژگی مهمی برای ارتقاء سئو سایته! Impression تعداد نمایش سایت در موتورهای جستجو رو به شما نشون میده. این بخش این موارد رو به دو صورت کلی و جزئی نمایش میده. به صورت کلی یعنی تعداد نمایش کل سایت و به صورت جزئی یعنی تعداد نمایش سایت براساس کلمه کلیدی جستجو شده.

شما با بررسی این بخش می تونید جایگاه خودتون رو در موتورهای جستجو پیدا کنید. یک سئوکار با بررسی این مورد و رتبه سایت و تعداد بازدیدها می تونه در بهینه سازی سایت موفق‌تر عمل کنه و استراتژی‌های بهتری رو برای ارتقا رتبه سایت به چینه.

با استفاده از بخش impression گوگل وبمستر تولز می تونید حجم جستجوی یک کلمه کلیدی در گوگل رو هم بررسی کنید. مثلاً ببینید جایگاه شما در کلمه کلیدی “خدمات سئو” در چه وضعیتی و در چه صفحه‌ای از گوگله؛ همچنین تعداد بازدیدهای سایت شما در این کلمه کلیدی چندتا بوده؟!

منظور از تعداد بازدیدها لزوماً تعداد کلیک و ورود به سایت شما نیست؛ بلکه آگه کاربر کلمه کلیدی مشخصی رو جستجو کنه و شما در یکی از صفحات نتایج گوگل قرار گرفته باشید و کاربر هم در همون صفحه باشه یک impression برای شما در گوگل کنسول ثبت شده.

ساده‌تر بگم: کاربر کلمه “خدمات سئو” رو سرچ کرده، لینک شما در صفحه اول گوگله ولی کاربر روی لینک شما کلیک نکرده، باز هم شما یک impression دریافت کردید ولی آگه سایت شما در صفحه دوم به بعد باشه و کاربر هم فقط همون صفحه اول رو به بینه، هیچ impression ای برای شما ثبت نمیشه.

 Impression رو جدی بگیرید!

ایمپریشن : Impression

آگه گوگل کنسول رو برای سایتتون راه اندازی کردید، همین الان سری به این قسمت بزنید و بیشترین کلمه کلیدی با بیشترین بازدید و جایگاهش رو پیدا کنید. این مسئله مهمیه که بدونید کاربرها چه عبارت‌هایی مرتبط با کار شما رو جستجو می کنن.

این موضوع سرنخ مهمی برای ارتقا جایگاه سایتتون در گوگل به شما ارائه میده؛ با دونستن این عبارت‌های کلیدی می تونید محتوای تولیدی سایتتون رو بر پایه این کلمات قرار بدید و در اون کلمات رتبه‌های بهتری دریافت کنید.

یا حتی می تونید بهترین صفحه سایت خودتون رو که بازدید بالاتری داشته هم پیدا کنید و روی این صفحه بیشتر سرمایه گذاری کنید و پیج آتوریتی اون صفحه رو هم بالاتر ببرید.

 

 

 

 

خروج از نسخه موبایل