نماد سایت تجربه حرفه ای سئو و بهینه سازی سایت با دیجیتال باش

لینک نوفالو چیست؟ و تئوری های nofollow link در سئو

خیلی بحث این های فالو و نوفالو مفصله که در مورد این ویدئو باورهای کاملا غلط لینک های فالو و تاثیرشون در سئو صحبت کردم، خیلی موضوع مهمیه و اگر درست اجرا نکنیم شاید تمام فعالیت لینک سازیمون بی اثر بشه و حتی تاثیر منفی داشته باشه !
پ ن : آخر این ویدئو خیلی حرص خوردم کلا قاطی کردم لینک فالو رو با نوفالو :))

 

متن ویدئو لینک نوفالو چیست و باور های غلط nofollow link

تو این ویدیو می­خوام به یک باور کاملاً غلط مربوط به لینک­های نوفالو را بررسی کنیم لینک­های نوفالو کد و ساختار خاصی ندارد و تصویرش رو می­ذارم فقط انتهای آن یک تگ نافالو اضافه شده که به این معناست که ربات­های گوگل این لینک را دنبال نکنند و طی یک سری تعریف­هایی که خودمون گذاشتیم این که انتقال قدرت سئو انجام داده نشود.

اصلا نمی­خوام بگم این درسته یا غلط ولی همچین تعریفی وجود داره که مهم­ترین تعریفش این که اقا ربات­های گوگل این لینک را دنبال نکنند ولی می­رویم سراغ این که آیا لینک سازی لینک­های نوفالو موثر هستند و قدرتی دارند یا نه که خیلی جاها در مورد این حرف زدیم که لینک­های نوفالو تأثیری ندارند در نتیجه نسازید مشکلی نیست، اما یک موضوعی اگر بخواهیم از نگاه گوگل به این مبحث نگاه کنیم گوگل لینک­ها رو زمانی موثر واقع می­کنه که و زمانی تاثیرش لحاظ می­کند که آن موقعی که باور می­کند این لینک­ها داره طبیعی ایجاد میشه و یک سایتی برنده و یک سایت مرجع آن موضوع است و واقع این که لینک بهش داده بشه و آدم‌های زیاد هم این کار را انجام می‌دهند و یک جورهایی مهم­ترین پارامتر این است چون برنده و مرجع است طبیعی جلوه داده بشه واسش و کاملا منطقی آن موقع است که میاد این لینک­ها را موثر واقع می­کنه.

حالا اگر از این جنبه به موضوع نگاه کنیم بهترین کار اینه که برید به این پروژه‌ها و سایت­های خیلی بزرگ که لینک­ها داره براشون طبیعی ایجاد میشه و بررسی کنیم وقتی این کار را انجام می­دهیم می­بینیم خیلی راحت خیلی راحت ۵۰ درصد لینک‌های یک سایت حداقل را دارم میگم ۵۰ درصد لینک­ها یک سایت لینک­های نوفالو است حتی دیدم که ۷۰٫۳۰ یا ۸۰٫۲۰ بوده که لینک­های نوفالو درصدش از لینک­های فالو بیشتر بوده.

لینک­های نوفالو اصولا کجا ساخته می­شود و رایج­ترینشون تو شبکه‌های اجتماعی از طرف دیگر تو پلت‌فرم‌های که به کاربران این امکان را می‌دهد که یک­سری محتوا ایجاد کنند مثل انجمن‌ها سرم­ها آن جایی که تو پروفایلت می‌توانی لینکی ایجاد کنی این مدل لینک­ها یک بخشی لینک نوفالو است وقتی می­روی نگاه می­کنی که یک سایتی که به صورت طبیعی داره براش لینک ساخته میشه میبینی ک آقا این فاکتور کاملاً واضح که یک درصد مناسب حتی یک درصد خیلی زیادی از لینک­ها لینک­های نوفالو است.

در نتیجه وقتی می‌خواهیم لینک سازی یک پروژه را انجام بدیم و بخش سئو خارجی به اصطلاح لینک سازی را ادامه بدیم یکی از مهم­ترین کارهایی که باید انجام بدیم حداقل به خاطر این که لینک سازی طبیعی جلوه بده باید لینک­های نوفالو را داشته باشیم در نهایت حداقل فاکتوری که می‌توانیم در نظر بگیریم برای لینک­های نوفالو این که داره لینک سازی ما را طبیعی جلوه می‌دهد در صورتی که می­شود راحت اثبات کرد از نظر سئو تاثیرات خیلی مثبتی دارد برای ما می‌گذارد ولی من می­خوام بگم که حداقلش به خاطر این فکت کاملاً منطقی این کارو انجام میده وقتی داره به صورت دستی خودت می­خوای قوانین گوگل و نقص کنی حتما لینک­های نوفالو هم آن­جا را انجام بده و یک فکت براش در نظر بگیرید یک زمانی براش بگذار که لینک­سازی و طبیعی جلوه دهند.

الان شاید خیلیاتون بیاین بگویید من فلان پروژه داشتم فقط لینک­های نوفالو داشته و نتیجه گرفته من می­خوام بهت بگم هیچی تو سئو صفر صدی نیست و این مبحث اول و من فقط دارم فاکتورهای طبیعی بودن لینک سازی و در موردش حرف میزنم از طرف دیگه شاید تمامی لینک­ها فالو باشه که من خیلی بعید می‌دانم از طرف دیگه فاکتورهای طبیعی بودن و برند بودن سایت می‌چربیده به این که لینک­های فالو دریافت کرده مثلا شاید تبلیغات رفته باشه شاید سرچه برند داشته باشه و خیلی فاکتورهای دیگه خیلی مفصل بخوام در موردش حرف بزنم می­خوام بهت بگم هیچ وقت صفر و صد نگاه نکن تو موضوع اول و تو موضوع دوم بک لینک­های نوفالو از نظر طبیعی هستند و یک سری جاها داره اسمت گفته میشه یک سری اتفاقات داره می­افته تو سئو سایت موثر.

اگر دارید به صورت دستی قوانین گوگل را نقض می‌کنید و می‌خواهید دور بزنید به اصطلاح نمی‌توانیم بگوییم که ما داریم لینک سازی را انجام می­دهیم ولی لینک سازی کلاه سفیده یعنی همچین تعریفی وجود ندارد لینک سازی فقط یا خاکستری و مشکی چون داریم کلاً قوانین گوگل و نقض می­کنیم حالا که داریم انجام میدیم حداقل طبیعی ایجادش کن حداقل طبیعی بودن چیه برو ببین برندها چه فاکتورهایی دارند چه ساختاری دارند یکی از مهم­ترین ساختارش این که لینک فالو دارند در نتیجه لینک­های فالو تو لینک سازی دستی وقتی داریم اجرا می‌کنیم تاثیر خیلی مهمی دارد و اگر این کار را دارید انجام می‌دهید این موضوع لحاظ کن.

nofollow link چیست؟

زمانی که گوگل اهمیت لینک‌ها در الگوریتم خودشو مطرح کرد، سئوکارهای کلاه سیاه شروع به لینک گذاری تو سایت‌های دیگه کردن و با همین روش تونستند رتبه‌های بالایی رو دریافت کنن؛ اینجا بود که مفهوم NoFollow Link توسط گوگل مطرح شد.

زمانی که گوگل متوجه این موضوع شد به سایت‌هایی که اجازه می‌داد این نوع لینک‌ها در اون ثبت به شن، اخطار داد که در آینده جریمه خواهند شد. در اون زمان مفهوم nofollow link مطرح شد و گوگل به سایت‌هایی که این سئوکارها در آنها لینک درج می‌کردن گفت که در این بخش‌ها که امکان درج لینک وجود داره، تگ نوفالو رو اضافه کنن.

با درج تگ nofollow سایت‌ها می‌توانستن به گوگل بگویند که این لینک مورد تأیید من نیست و امتیازی رو برای اون سایت در نظر نگیره.

زمانی که گوگل این موضوع رو مطرح کرد، سایت‌ها شروع کردن به nofollow کردن لینک‌های خروجی سایتشون و همین موضوع باعث شد که اکثر لینک‌های وب، نوفالو شدن. اما خیلی از سئوکارها بر این باورند که هنوز هم لینک‌های نوفالو تأثیرگذارن؛ بنابراین نگران این نوع لینک‌ها نباشید و تمرکز خودتون رو روی گرفتن لینک‌ها قرار بدید.

تئوری تاثیر لینک نوفالو در سئو

در دنیای سئو و بهینه سازی سایت دو تئوری وجود دارد که نشون میده لینک‌های نوفالو می تونه به رتبه بهتر سایت کمک کنه!

میشه گفت : مهمترین دلیل تاثیر لینک های نوفالو در سئو، طبیعی جلوه دادن فرایند لینک سازی هست و زمانی سایت های برند رو بررسی میکنیم بصورت طبیعی لینک های نوفالوی زیادی رو دریافت میکنند و طبیعی هم هست زمانی که لینک برای شما ساخته نمیشه فیلتری وجود نداره که همگی فالو باشند و همگی نوفالو که در ویدئو مفصل تر در موردش حرف زدم

 

 

 

خروج از نسخه موبایل