نماد سایت تجربه حرفه ای سئو و بهینه سازی سایت با دیجیتال باش

چگونه در گوگل معروف شویم ؟ (به کمک تکنیک ترکیب کلمات کلیدی)

اگر سایت ندارید و می خواهید بدون سایت، از تکنیک های سئو برای معروفیت استفاده کنید، ویدئو شهرت در گوگل بدون سایت و سئو را حتما ببینید.

چگونه در گوگل معروف شویم ؟

در این سری از مقاله های دیجیتال باش، قصد داریم با معرفی یک تکنیک جالب و بی نظیر بنام تکنیک ترکیب کلمات کلیدی به این موضوع بپردازیم که چگونه در گوگل معروف و بیشتر دیده شویم؟

در حال حاضر با توجه به افزایش سرچ افراد در مورد موضوعات مختلف در گوگل، این موضوع که چگونه در گوگل معروف شویم تا صفحات وبسایتمان بیشتر توسط کاربران متقاضی دیده شود، بسیار اهمیت پیدا کرده است. معروف شدن و دیده شدن صفحات سایت شما در گوگل، زمینه ساز کسب درآمد های بالا از گوگل و مهم تر از همه یاعث شناخته شدن و شهرت کسب و کار شما می شود.

حالا سوالی که یرای شما ایجاد می شود این هست که چگونه در گوگل معروف شویم و بیشتر دیده شویم؟ آیا روش و تکنیکی وجود دارد که در این زمینه به ما کمک کند؟ پس وقتش رسیده که بعد از دست و پنجه نرم کردن با یک سری ابزارهایی که خدمتتان در مقاله ها و ویدئو های قبل، معرفی کردیم، یک تکنیک خیلی جالب و بی نظیر برای شما ارائه دهیم که باعث می شود تا وب سایت شما، صفحات و محتوا های آن در گوگل بیشتر دیده شود.

 

تکنیک ترکیب کلمات کلیدی

این تکنیک به این صورت است که ترکیب چند کلمه کلیدی کاملاً مرتبط با همدیگر را برای یک keyword در یک صفحه در نظر بگیریم. همانطور که در مقاله های پیشین هم صحبت کردیم، ما برای هر صفحه از وب سایتمان، فقط باید یک keyword داشته باشیم و حال تنها در صورتی می توانیم از این تکنیک برای صفحات سایت استفاده کنیم، که keyword ها، خیلی به همدیگر مرتبط باشند تا بتوان از این تکنیک استفاده کرد و کلمات کلیدی را یکدیگر ترکیب نمود.

با یک مثال که در وب سایت خودمان پیاده سازی کردیم، این تکنیک را توضیح می دهیم. ببینید ما برای سایت خودمان، دو تا کلمه کلیدی مد نظرمان بود. کلمه کلیدی اول، آموزش رایگان سئو و کلمه کلیدی دوم، آموزش سئو وردپرس بود. این دو کلمه برای سایت ما اهمیت داشت و ما باید یکی از این دو کلمه ­ را به عنوان کلمه کلیدی در نظر می گرفتیم و برای ما مهم بود که در صفحه اول نتایج گوگل، قرار بگیریم.

کاری که انجام دادیم، ترکیب این دو کلمه کلیدی بود که کلمه کلیدی نهایی را برای ما به وجود آورد و نتیجه ترکیب آن دو کلمه ما، آموزش رایگان سئو وردپرس شد.

اصلاً کار خاصی نکردیم، فقط دو کلمه ای را که بسیار و بسیار به هم مرتبط بودند را با یکدیگر ترکیب کردیم و به عنوان کلمه کلیدی مقاله مان در نظر گرفتیم.

با استفاده از این تکنیک، اتفاقی که می افتد این است که در مرحله اول، ما یک، long tail keyword یا یک کلمه کلیدی طولانی داریم و رتبه گرفتن با این keyword، برای ما بسیار آسان تر خواهد بود و موضوع دوم این است که بعد از اینکه ما با این کلمه کلیدی طولانی، رتبه بگیریم می­ توانیم در کلمات کلیدی یک سیلاب کمتر و حتی دو سیلاب کمتر هم، در نتایج گوگل بالا بیایم. یعنی چی؟

بگذارید اینگونه برایتان توضیح دهیم، زمانی ما با کلمه کلیدی نهایی یعنی آموزش رایگان سئو وردپرس، رتبه کسب کردیم و الآن اگر اشتباه نکنیم، لینک دوم هستیم و دقیقا هم همین کلمه کلیدی در گوگل سرچ می شود و اگر که شما هم همین الآن برید و بررسی کنید، می بینید که طبق همان روش کار با ابزار ها، اصلاً این کلمه، خودش یک کلمه کلیدی هست که افراد دارند همین کلمه را سرچ می­ کنند.

بعد از اینکه به راحتی با این کلمه کلیدی ترکیبی، این رتبه را کسب کردیم و به عنوان لینک دوم گوگل قرار گرفتیم، یک سیلابش را کمتر کرد و به کاربران نشان داد، یعنی افرادی که کلمه کلیدی آموزش رایگان سئو، را سرچ می کردند، گوگل، برای تست مقاله ما را نشان می­ داد و می­ دید که تجربه کاربرها مثبت است و به همین دلیل، به مرور زمان در کلمات یک سیلاب کمتر هم به راحتی رتبه گرفتیم و الآن اگر بررسی کنید و هر سه مورد از کلمات کلیدی را در گوگل سرچ نمایید، مشاهده می کنید که با سرچ هر یک از ۳ کلمه که شامل چه آموزش رایگان سئو و چه آموزش سئو وردپرس و هم آموزش رایگان سئو وردپرس، فقط یک مقاله ما در نتایج گوگل بالا می آید.

خب حالا تصور کنید که اگر قرار بود ما برای هر کلمه، یک صفحه در نظر می­ گرفتیم و سئو را انجام می­ دادیم، از نظر خودمون که خیلی سخت­تر می شد، چون خیلی محتوا­های بیشتری رو می­ طلبید. طبیعتاً خیلی زمان بیشتری را هم از ما می گرفت. ولی با این تکنیک ساده، با یک محتوا و با یک فعالیت سئو، فرآیند لینک­ سازی داخلی و سئو داخلی، فرآیندش کمتر شد.

اینگونه محتوا­‌هایی که می‌بایست تولید کنیم خیلی کمتر شد و برای همه این keyword ها به راحتی صفحه اول سرچ گوگل قرار گرفتیم و در حال حاضر داریم از سرچ هر ۳ کلمه کلیدی، ورودی دریافت می‌کنیم، این یکی از بهترین تکنیک ­هایی بود که ­ قصد داشتیم حتماً در این دوره، به شما آموزش بدهیم تا شما­ها بتوانید در کسب و کارتان، این قبیل keyword ها را کشف کنید و بکار ببرید.

حال به عنوان یک تمرین، بهتر است که شما هم چند مورد از این مثال­ ها را کار کنید و برای ما بفرستید تا با همدیگر، آنها را بررسی کنیم.

جمع بندی

پس در این اسلاید یاد گرفتیم که می­‌توانیم کلمات کلیدی مان را با همدیگر ترکیب کنیم، البته به شرطی که این کلمات کاملاً با یکدیگر مرتبط باشند. به همین منظور در مرحله اول بهترین کار این هست که خودمان را جای کاربر مدنظر قرار بدهیم و ببینم که اگر این کلمات کلیدی ترکیب شده باشند آیا تناقضی با همدیگر پیدا می‌کنند؟ آیا تداخلی با همدیگر دارند؟ آیا برای کاربر سخت می شود که این دو کلمه کلیدی را در یک محتوا، با همدیگر داشته باشد یا اینکه نه هیچ اتفاقی نمی­ افتد.

اگر هیچ اتفاقی نمی­ افتد، یکی از بهترین تکنیک ها برای اینکه چگونه در گوگل معروف شویم این است که این کلمات کلیدی را ترکیب کنیم. احتمالا خیلی جاها هم، این موضوع را مشاهده کرده اید و حتی می توانید این موضوع را همین الآن بررسی نمایید و این سه تا keyword را که در مثال ذکر کردیم را سرچ کنید و یکی از مقالات ما را که یک تک مقاله است را در نتایج گوگل مشاهده کنید.

 

 

خروج از نسخه موبایل